Gladsaxe Skøjteløber-Forening

- En klub for livet

Friløbskonkurrencen 2017

10. - 12. marts 2017 Gladsaxe

Tidsplan

Deltagerliste

Grad Prix Deltagerliste

Debs M Piger

Judges Score Free Program

Isabella Clausen

Isabella’s Free Program Video

Debs M Drenge

Judges Score Free Program

Villads Radford

Villads’ Free Program Video

Novice M Piger

Judges Score for Free Program

Pernille Mingon Olsen

Pernille’s Free Program Video

Junior M Damer

Judges Score for Free Program

Camilla Grue

Camilla’s Free Program Video

Springs K Piger

Judges Score

#18 Clara Diekelmann

Clara’s Program Video

#4 Marie Saldern Müller

Marie’s Program Video

Springs K-O Piger

Judges Score

#3 Sofie Jensen

Sofie’s Program Video

Novice K1 Piger

Judges Score

#2 Karoline Saldern Müller

Karoline’s Program Video

Junior K1 Damer

Judges Score

#3 Mie Søgaard

Mie's Program Video

Senior K1 Damer

Judges Score

#5 Christina Wind

Christina’s Program Video

Senior K2 Herrer

Judges Score for Free Program

#1 Keiran Araza

Keiran's Free Program Video

Flyvercup 2017

18. - 19. februar 2017 Tårnby

Tidsplan - Deltagerliste

Debs M Piger

Judges Score Free Program

#2 Isabella Clausen

Isabella’s Free Program Video

Novice M Piger

Judges Score for Free Program

#4 Pernille Mingon Olsen

Pernille’s Free Program Video

Springs K Piger

Judges Score

#6 Clara Diekelmann

Clara’s Program Video

#7 Marie Saldern Müller

Marie’s Program Video

Springs K-O Piger

Judges Score

#2 Sofie Jensen

Sofie’s Program Video

Novice K1 Piger

Judges Score

#6 Karoline Saldern Müller

Karoline’s Program Video

Junior K1 Damer

Judges Score

#2 Mie Søgaard

Mie's Program Video

Funskate 3 Øst Hvidovre 2017

Funskate 3 Øst Hvidovre 4.-5. februar 2017

I Friløb:
Tots:              GULD til Liva og SØLV til Veronica

Tweens 2:     GULD til Elias
                      SØLV til Nadia
                      BRONZE til Anna MK


Teens 2:        SØLV til Mille
                      BRONZE til Laura Ø


Togs 2:          BRONZE til Anna S

 

I Element:
Bubbles 3:    BRONZE til Emily She

Cubes 1:        SØLV til Benedetta


Crystal 1:      GULD til Nadia
                      BRONZE til Anna MK


Crystal 2:      SØLV til Mille

Crystal 3:      GULD til Mariah 
                      BRONZE til Anna S

OG en tredieplads i Klubkonkurrencen.

Isblomst 2017

28. - 29. januar 2017 Herlev

Tidsplan

Deltagerliste

Debs M Piger

Judges Score Short Program

Judges Score Free Program

#5 Isabella Clausen

Isabella’s Short Program Video

Isabella’s Free Program Video

Junior M Damer

Judges Score for Short Program

Judges Score for Free Program

#3 Camilla Grue

Camilla’s Short Program Video

Camilla’s Free Program Video

Junior M Mænd

Judges Score Short Program

Judges Score Free Program

#1 Linus Colmor Jepsen

Linus' Short Program Video

Linus' Free Program Video

DanCup 2017

13. - 15. januar 2017 Aarhus

Tidsplan

Deltagerliste

Springs K Piger

Judges Score

#5 Clara Diekelmann

Clara’s Program Video

#9 Marie Saldern Müller

Marie’s Program Video

Springs K-O Piger

Judges Score

#5 Sofie Jensen

Sofie’s Program Video

Novice K1 Piger

Judges Score

#3 Karoline Saldern Müller

Karoline’s Program Video

Oplysninger/Tidsplan Ændringer

GSF har Talent 2017 PHOTOS

GSF har Talent 2017 VIDEO link

 

Er du klar til Prag Sommer Camp 2017???  Klik HÉR for info.

Se hér for opdateret version af Funskate Program 2016-2017.